Fotograf ślubny - jak to przeżyć?


Co zrobić aby fotografie ślubne były jak najlepsze? 

Witajcie! 
Przyszło nam do głowy, że warto przygotować dla Was niewielki poradnik, gdyż wedle naszych obserwacji obecność fotografa na ślubie bywa dla niektórych wydarzeniem tak samo stresującym jak losowanie z listy przed odpytywaniem przy szkolnej tablicy. ;-) Niestety przypadłość ta dotyczy zwłaszcza panów. Gdy dajmy na to, taki gentleman, tańczy z partnerką i w czasie tańca zobaczy w swoim pobliżu obiektyw to zrobi wszystko (absolutnie wszystko!), aby tak się powykręcać by w świetle obiektywu umieścić partnerkę. Zdarza się, że akurat wtedy musi poszukać czegoś przy podłodze, albo też już w czasie naciskania spustu migawki postanowi cały kadr zakryć swoimi plecami. Często problem ten dotyczy również samych Par Młodych, które najzwyczajniej w świecie pewnie nie przepadają za zdjęciami a że ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, zatrudniają fotografa aby mieć pamiątkę. My fotografowie jesteśmy po to, aby po pierwsze zrobić Wam przepiękne zdjęcia a po drugie jesteśmy tam dla Was. Chcąc zminimalizować Wasz stres (tak Was, Młodych, jak i weselnych gości) przygotowaliśmy mini poradnik, dzięki któremu unikniecie zdenerwowania i sprawicie, że i nam będzie łatwiej tworzyć dla Was przepiękne kadry. 

MINI-PORADNIK DLA WESELNYCH GOŚCI 

1. Jeśli nie lubisz i nie chcesz mieć zdjęć podejdź dyskretnie do fotografa i mu o tym powiedz. Nikt nie chce nikogo zmuszać do czegoś, czego nie lubi. Wówczas fotograf będzie wiedział, kogo omijać w czasie robienia reportażu. Nie zmuszaj się, nawet dla dobra Młodej Pary, nie o to w tym chodzi. 
2. Zachowuj się naturalnie. Jeśli chcecie mieć grupą wesoły portret - super! Jeśli nie, po prostu zachowuj się tak, jakbyś nie widział obiektywu.
3. Wasza zabawa to jednocześnie czas pracy fotografa. Uszanuj to. 
4. Każda Młoda Para pragnie mieć piękne zdjęcia. Najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie fotograf. Pamiętaj o tym w takich chwilach jak pierwszy taniec, czy podejście do ołtarza. Jeśli koniecznie chcecie sami nagrywać lub fotografować, stańcie gdzieś z boku aby nie zasłaniać widoku (dzieci rządzą się swoimi prawami :-) 
5. Jeśli fotograf robi gościom zdjęcia przy stole - nie uciekajcie wzrokiem. Uśmiechnijcie się i pokażcie Młodym, że to jedno z najlepszych wesel na jakich w życiu byliście. Oni też się denerwują. 
6. Dobry humor - zawsze w modzie i zawsze cudnie wygląda na zdjęciach. 
7. Po prostu dobrze się bawcie. W końcu jesteście najważniejszymi osobami na jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu Pary Młodej.  

MINI-PORADNIK DLA PARY MŁODEJ 

1. Po pierwsze i najważniejsze - jak najmniej stresu. Zdenerwowanie od razu widać na zdjęciach. Jesteście spięci i myślami jakby zupełnie gdzie indziej. 
2. Wszystko co robicie, róbcie powoli (no może poza szalonymi tańcami na weselu). ;-) Wolno idźcie do ołtarza, wolno wychodźcie, wolno wysiadajcie z auta, wolno zakładajcie obrączki (!) i nie zakrywajcie ich dłońmi. 
3. Uśmiechajcie się i często patrzcie w obiektyw. Pokazujcie swoją miłość i radość. 
4. Pozując bez uśmiechu pamiętajcie o lekko uchylonych wargach - po pierwsze eliminuje to wszelkie niechciane miny a przy tym wygląda naturalnie i dość atrakcyjnie. 
5. Patrząc w obiektyw - patrz lekko ponad. 
6. Pozując pochyl się nieznacznie w stronę aparatu - wyeliminuje to ewentualny drugi podbródek. 
7. Gdy stoicie, przenieś ciężar ciała na jedną nogę i leciutko przechyl w bok głowę. Twoja sylwetka będzie wówczas wyglądała idealnie. 
8. Przysięgę składajcie sobie, nie księdzu czy urzędnikowi!!!!! To bardzo częsty błąd. 
9. Kochani Młodzi! Patrzcie sobie w oczy, przytulajcie się - to celebracja Waszej miłości. 
10. Jeśli podczas imprezy planujecie jakieś atrakcje dodatkowe - koniecznie poinformujcie o tym fotografa
11. Bądźcie ze sobą jak najwięcej. Dużo tańczcie! 
12. Przed imprezą poinformujcie fotografa o Waszej najbliższej rodzinie, oraz o tym kogo chcielibyście fotografować jak najwięcej. 
13. Bądźcie sobą. Bądźcie naturalni - to Wasz dzień i najważniejszy klucz do udanych zdjęć. 

Pozdrawiamy! 

Popularne posty